košík je prázdný
 x 

Your shopping cart is empty!

Celkem 0 Kč
Previous Next

Posilovna ano! Proč jen kardio nestačí?

1. Zvedáním závaží vám nenarostou svaly jak chlapům. 
Nemějte strach, že budete příliš svalnaté. Ženy nedisponují stejným množstvím testosteronu pro budování svalů, tak jako muži. Proto je pro ženu velice obtížné až nemožné, bez hormonálních doplňků si vybudovat obrovské množství svalové hmoty.

 2. Svaly zrychlují metabolismus.

Trénink je především pro budování svalů, zlepšení kondice a urychlení metabolismu. Sval potřebuje pro svou funkci více energie. Pokud budete mít stejný energetický příjem, s posilováním svalstva vám vzniká vyšší energetický výdej, i když zrovna necvičíte. To co pomáhá spalovat tuky, jsou svaly.

Vaše tělo potřebuje téměř 40 minutovou aktivitu, než začne spalovat tukové zásoby. Předtím tělo spaluje cukr. Pokud zařadíte do svého tréninku na první místo posilování, jakmile přejdete na kardio, budete rovnou spalovat tuk.

3. Svaly váží víc než tuk. Hubnout nestačíVaše váha není důležitá. 65kg vážící žena může být mnohem víc fit a mít mnohem lepší tělesnou stavbu, než jiná žena se stejnou váhou. Takže váhu doma schovejte a raději se měřte.

4. Posilujte celé tělo. Trénink muže a ženy se prakticky neliší. Jelikož se ženám více ukládá tuk do spodní části těla, trénink nohou můžete zařadit i 2x týdně. Vykašlete se na „ženské cviky“, nebojte se bolesti a začněte makat jak chlapi. Vaši vysněnou postavu tak získáte dřív.

5. Bez úpravy stravy to nebude vyrýsované.
Existují dva klíčové faktory pro ztrátu hmotnosti. Budování svalů a změna stravy. Strava má na hubnutí výrazně větší podíl. Strava je nejdůležitější a tvoří 70 % vašeho úsilí. Začala jste posilovat a nevejdete se do kalhot? Musíte shodit tuk! Ten vám obklopuje zpevněné svaly. Alfa a omega je v jídle. Ubyde tuk, vykouknou svaly.

6. Po tréninku si budete připadat větší.
Při fyzické zátěži ve vašem těle probíhá chemická reakce. Takzvané napumpovaní probíhá i u žen. Takže žádné nakrucování před zrcadlem po tréninku. Zbytečná demotivace. Netrénovaný jedinec náhlým započetím cvičení, stravou a příjmem tekutin způsobí rychlý výkyv váhy směrem nahoru a nechtěný nárůst objemu. Jde však o navázání vody. Nevzdávejte to, tělo si zvykne a brzy půjdou vidět výsledky.Vypracovaný zadeček

7. Kardio ano, ale kdy?
• Ráno pro probuzení na lačno. Klidně i 45 minut.
• Na zahřátí před silovým tréninkem. 5 min. úplně stačí. Delším výkonem si ubíráte cukry ve svalech, které potřebujete při zvedání závaží.
• Po silovém tréninku. Nejlépe 40 min. (po tréninku noh se jen protáhněte, 20 min. kardia max.)
• Ve dnech, kdy zrovna silový trénink nemáte. I 60 min.

První tedy posilování pak kardio. Chcete pálit víc? Zkuste opakovaně měnit intenzitu kardia. Úseky sprintu kombinované s chůzí či lehkým výklusem vám tělo zareaguje zvýšeným pálením podkožního tuku.

 

NÁŠ TIP! Už jste vyzkoušeli kokosovo-mandlové máslo Coconela?

Coconela - nebe v puse

 

 

Můj účet

Sociální sítě

 

Fitness oblečení