košík je prázdný
 x 

Your shopping cart is empty!

Celkem 0 Kč

Jak se zbavit celulitidy? Víme jak na to ;)

Neoblíbená pomerančová kůže na hýždích a stehnách trápí spoustu žen. Nevyjímaje všechny věkové kategorie, dokonce se nevyhýbá ani mužům. Neléčená celulitida však vede k nevratným degenerativním změnám podkožní tkáně.

 

Pohlavní hormony způsobují změnu podkožního vaziva, které tvoří kapsičky, do kterých se tukové buňky shromaždují. Ty se pak plní toxickými látkami, které by měly být odváděny lymfatickými cévami, a vzniká tak hrbolatá a nehezká kůže s dolíčky.

Za tuto nevzhlednou nerovnost pokožky může hned několik faktorů.
Utěšovat se můžete genetickou indispozicí. Hlavní příčinou je však špatný lymfatický systém a hormonální nerovnováha. Zvýšená hladina ženského hormonu estrogenu negativně ovlivňuje funkci žilního a lymfatického systému a kvalitu podkožní vazivové tkáně. Užíváním hormonální antikoncepce se nerovnováha estrogenu ještě více prohlubuje. Estrogen také snižuje tvorbu kolagenu, blokuje funkce některých minerálů a vitamínů např. vitamín C, E, B a zvyšuje ukládání tuku.
Nevhodný stravovací a pitný režim, překyselení organismu, nedostatek pohybu, ale také nevhodná pohybová zátěž jako dlouhé stání, sezení, nevhodné oblečení.

Co ji způsobujeimage
Genetika
Špatný lymfatický systém
Obezita
Výšená hladina estrogenu - antikoncepce
Stres - kortizol

Jak se zbavit celulitydy
Správný běh lymfatického řečiště docílíte odbornou lymfodrenáží. Kompresní terapie vám nejen zajistí udržení tepla v problémové partii, tudíž i zlepší prokrvení. Proto se doporučuje nosit kompresní oblečení z kvalitních materiálů. Viz článek http://www.bikina.cz/blog/22-kompresni-leginy-vyhody

Při léčbě celulitidy se musíme zaměřit na odstranění přebytečné vrstvy podkožního tuku, posilnění vazivové tkáně a také prokrvení pokožky. Správně vyvážená strava a pohyb vypnutí vaší kůže podpoří. Pokud posílíte svalstvo na hýždích a zadní straně stehen, naposilovaná svalová vlákna celulitidu doslova pohltí. Nejlépe pro rychlý toužený efekt zkombinujte jídlo, pohyb, kompresi. Ženy by spodní partii těla měly cvičit i 2x týdně. Nebojte se ani zvedání závaží. Vypracovaný sval nejen krásně zformuje vaše partie, zakulatí zadeček, ale i zatočí s nechtěnou celulitýdou. imagePokud své nožky oblečete do kompresního oblečení - legíny Superhot, MyWay2fitness, nejen že budete vypadat skvěle, ale výsledný efekt zase o něco urychlíte. V důsledku toho všeho očekávejte i lepší hormonální rovnováhu.


Čeho byste se měla ještě vyvarovat je stres. Dlouhodobý stres zabraňuje odbourávaní tuků. Příčinou je vyplavovaný hormon kortizol, který ukládá tukové zásoby tam, kde vás to nejvíce trápí.
Celulitýda trápila i mě. Svěřila jsem se do rukou trenérky a fitnessky Veroniky Gulášové, která mi nastavila jak jídelníček, tak tréninkový plán. Už po dvou měsících úpravou stravy a tréninku se mi ďolíčky začaly ztrácet. Tato investice se vyplatila daleko víc než pokusy vakuových masáží nebo drahých krémů. Svěřte své tělo odborníkovi, ono se vám odmění zdravým a krásným tělem ;)

Magda Sívková

Můj účet

Sociální sítě

 

Fitness oblečení